1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом.
Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.
Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для існування суспільства несе ВІЛ-інфекція, це ще одна нагода привернути увагу пересічних громадян до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасного виявлення даного захворювання.
Особливість ВІЛ-інфекції полягає в тому, що це захворювання може роками не проявлятись жодними клінічними симптомами, а пізнє звернення до лікаря значно зменшує вірогідність збереження здоров’я та продовження повноцінного життя ВІЛ-інфікованої людини.
Багато людей мають викривлене уявлення про ВІЛ і СНІД.
Відсутність знань чи хибні судження про шляхи передачі вірусу та клінічні прояви захворювання викликають острах, який призводить до стигматизації. У випадку з ВІЛ-інфекцією це стосується людей з підтвердженим або приписуваним ВІЛ-позитивним статусом. Людину можуть звільнити з роботи, не надають належної медичної допомоги, дитину виключають зі школи тощо. Дискримінація впливає на самосвідомість людей з ВІЛ-інфекцією, викликаючи у них депресію, занижену самооцінку і відчай, вона є не лише психологічною проблемою, а має ще соціальні та медичні наслідки. Негативне ставлення оточуючих часто штовхає цих людей до бездіяльності або дій, які можуть завдати шкоди іншим людям, сприяє стрімкому поширенню інфекції.
Зниження ступеня дискримінації, пов’язаного з ВІЛ, сприяння дотриманню рекомендацій щодо лікування, і швидке реагування на неефективну антиретровірусну терапію здатні наблизити досягнення цільового рівня вірусної супресії у 90% всіх ВІЛ-інфікованих людей, що безумовно позитивно впливатиме і на здоров’я людства загалом.